Ducati nowy adres w Toruniu Ducati wyprzedaż rocznika 2017 Ducati wyprzedaż modeli testowych Ducati Multistrada 4 lata gwarancji Ducati Scrambler kredyt Ducati Toruń - promocja na ubrania gadżety Ducati Toruń - XDiavel Ducati Toruń - Scrambler Ducati Toruń - Scrambler Ducati Toruń - Scrambler Ducati Toruń Ducati Diavel Ducati salon Ducati serwis

WYDARZENIA

Ducati z rekordem zwycięstw w WSBK

Ducati z rekordem zwycięstw w WSBK

Alvaro Bautista (Panigale V4 R) po wygranej w obu wyścigach 4 rundy mistrzostw świata WSBK wyrównał rekord jedenastu zwycięstw z rzędu i powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej.

To był nie tylko rekordowy, ale także nietypowy weekend. Sobotni, pierwszy wyścig holenderskiej rundy został przesunięty na niedzielę z powodu... opadów śniegu! Chwilę wcześniej niepokonany w tym roku Bautista sięgnął po kolejne pole position, a dzień później triumfował w obu wyścigach, w pierwszym z przewagą trzech, a w drugim pięciu sekund, poprawiając po drodze rekord toru w Assen.

Po dwóch kolejnych zwycięstwach zawodnik ekipy Aruba.it Racing Ducati powiększył podczas tej rundy swoją przewagę w tabeli do 53 oczek. Jego zespołowy kolega, Walijczyk Chaz Davies, ukończył niedzielne wyścigi odpowiednio na siódmym i piątym miejscu, awansując na szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Jestem bardzo zadowolony, ponieważ wygrałem dwa wyścigi na torze, który nie należy do naszych ulubionych – powiedział Alvaro Bautista. - Weekend nie rozpoczął się dla nas najlepiej, ale mimo wszystko mieliśmy równe i konkurencyjne tempo. Podczas pierwszego wyścigu było bardzo zimno, ale starałem się jechać swoim tempem od samego początku. W drugim przez pewien czas walczyliśmy w grupie, a ja jechałem spokojnie i gdy Rea zaczął tracić tempo, wyprzedziłem go. Wygrałem oba wyścigi, a przy okazji poprawiłem też rekord toru, więc to był dla nas kolejny wspaniały weekend.

Po podium w Aragonii mógłbym czuć się dzisiaj nieco zawiedziony, ale drugi wyścig był dla mnie naprawdę udany – dodał Chaz Davies. - Pierwszy był z kolei trudny. W pierwszym zakręcie doszło do kontaktu, po którym straciłem czas i nie byłem w stanie go odrobić. Drugi wyścig był jednak udany. Dobrze wystartowałem i przez jedno okrążenie jechałem na drugiej pozycji, ale później miałem problemy z balansem motocykla w długich zakrętach. Muszę pod tym względem poczuć się jeszcze trochę bardziej komfortowo, ale będziemy nad tym pracować.

Kolejna runda World Superbike już za trzy tygodnie, w dniach 10-12 maja, na włoskim torze Imola.

Scrambler Ducati

JESTEŚMY NA

Facebook Allegro

AF MOTORS
ul. Szosa Lubicka 141
87-100 Toruń
tel.: 56 654 70 09
fax.: 56 654 54 45
info@ducatitorun.pl

GODZINY OTWARCIA
poniedziałek: zamknięte
wt - pt. : 9:00 - 17:00
sobota: 9.00 - 16.00