Moc Pasja Adrenalina z Ducati Toruń Ducati nowy adres w Toruniu Ducati wyprzedaż rocznika 2017 Ducati wyprzedaż modeli testowych Ducati Multistrada 4 lata gwarancji Ducati Scrambler kredyt Ducati Toruń - promocja na ubrania gadżety Ducati Toruń - XDiavel Ducati Toruń - Scrambler Ducati Toruń - Scrambler Ducati Toruń - Scrambler Ducati Toruń Ducati Diavel Ducati salon Ducati serwis

WYDARZENIA

AF RACING TEAM ROZPOCZYNA NOWY SEZON

AF RACING TEAM ROZPOCZYNA NOWY SEZON

Już jutro na Słowacji kolejny, szósty rok startów oficjalnie zainauguruje nasz firmowy zespół. Ekipa powraca do rywalizacji międzynarodowej z nowym motocyklem i w odmienionym składzie.

Pierwszymi oficjalnymi tegorocznymi zawodami dla AF Racing Teamu będą zmagania w ramach pierwszej rundy mistrzostw i pucharu Alpe Adria, które odbędą się w ten weekend na Slovakia Ringu (27-28 kwietnia). W lutym zespół miał jedynie przedsezonowe przetarcie w podczas track daya organizowanego przez jeden z teamów w hiszpańskiej Kartagenie, gdzie wywalczył drugie miejsce w wyścigu długodystansowym. Teraz jednak zacznie się już naprawdę poważne ściganie. Będzie to już szósty rok startów ekipy prowadzonej przez Dariusza Małkiewicza, rok który dla ekipy stoi pod znakiem sporej rewolucji. Duże zmiany dotyczą w zasadzie czterech najważniejszych kwestii: motocykla, cyklu wyścigowego, który team traktuje w tym sezonie jako priorytetowy, klasy i składu zespołu.

Jak już zespół wcześniej wielokrotnie informował, od tego sezonu jego reprezentanci przesiadają się na Ducati Panigale V4 R.

  • To niewątpliwie motocykl z ogromnym potencjałem, co pokazują chociażby bieżące wyniki z mistrzostw świata superbike'ów – World Superbike, w których Alvaro Bautista jeżdżący właśnie na V4 R wręcz miażdży konkurencję – podkreśla Dariusz Małkiewicz, menedżer AF Racing Teamu. - Wyrównanie rekordu jedenastu kolejnych zwycięstw z rzędu i wielka przewaga w klasyfikacji generalnej mówią same za siebie. My aż takich aspiracji nie mamy, ale z pewnością zamierzamy powalczyć o wysokie cele. To dla nas nowy motocykl i pomimo tego jego wielkiego potencjału, niewątpliwie musimy się go uczyć. Stąd w tej chwili nie nastawiamy się na walkę o jakieś konkretne miejsca. Wiemy, że mamy bardzo dobry motocykl i klasowych, doświadczonych zawodników, jednak mamy świadomość, że czeka nas w tym roku wiele pracy. Wierzymy, że ta praca z pewnością zaowocuje w kolejnych sezonach. Czy już w tym będziemy w stanie walczyć o czołowe lokaty? Być może tak, postaramy się o nie zawalczyć, choć naprawdę nie nastawiamy się na to, nie myślimy o żadnych tytułach w tym momencie. Nie chcemy sami sobie tworzyć jakiejś niepotrzebnej presji. Jak wspomniałem, priorytetem dla nas w najbliższych miesiącach będzie nauka i rozwój tego nowego projektu, a co los przyniesie, czy zwycięstwa czy porażki, przyjmiemy z pokorą. Kibiców jednak mogę zapewnić, że ducha walki oraz pasji bynajmniej nam nie zabraknie i damy z siebie, ile tylko będziemy w stanie.

Przesiadka na nowe wyścigowe Panigale sprawiła, że AF Racing Team z bólem musiał wycofać się z rywalizacji w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski. Wynikło to z bardzo restrykcyjnych norm dotyczących poziomu hałasu, które zostały wprowadzone na Torze „Poznań”. V4 R nie mieści się w założonych limitach.

  • Stąd też musieliśmy poszukać cyklu, w którym takich problemów nie będziemy mieli – dodają członkowie zespołu. - Ostatecznie zdecydowaliśmy się na mistrzostwa Alpe Adria. Nie jest to dla nas i naszych zawodników zupełne novum. Wprost przeciwnie. Nasi aktualni reprezentanci już startowali w tej serii, a nawet dawniej sięgali w niej po tytuły. Mimo, że nasz zespół w Alpe Adria reprezentował Daniel Bukowski, to jednak dotychczas ten międzynarodowy cykl nie był dla nas priorytetowym, gdyż dotychczas w większym zakresie skupialiśmy się na walce w mistrzostwach Polski. Od tego sezonu, jak widać, to się zmienia.

Zmiany nie ominęły także klasy. W minionych latach zawodnicy zespołu rywalizowali głównie w klasie Superstock. Od tego sezonu będą rywalizowali w zasadzie tylko w „królewskiej” klasie, czyli Superbike. Powodem była... wyjściowa cena nowego modelu. Do superstocków w Alpe Adria zgodnie z regulaminem dopuszczone są motocykle, których cena rynkowa nie przekracza 33 tysięcy euro. Z kolei superbike'i muszą zmieścić się w kwocie 40 tysięcy euro. Nowe V4 R kosztuje... 39 900, a więc ledwo mieści się nawet w tym wyższym limicie.

Kolejne poważne zmiany dotyczą składu zespołu.

  • To bezpośrednia konsekwencja tej całej rewolucji związanej ze zmianami motocykla, cyklu i klasy – mówi Dariusz Małkiewicz. - Jednocześnie serdecznie dziękujemy chłopakom, którzy reprezentowali nasze barwy do końca ubiegłego sezonu.

AF Racing Team Ducati Toruń w sezonie 2019 w mistrzostwach Alpe Adria reprezentować będą Daniel Bukowski, będący filarem ekipy od 2016 roku i utytułowany Słoweniec Marko Jerman, z którego występami kibice już wiążą bardzo duże nadzieje. Marko ma w swoim dorobku m.in. tytuły mistrza Słowenii, mistrza Polski i mistrza Alpe Adria. Ma na swoim koncie również udane występy w mistrzostwach Europy i świata. Trzecim jeźdźcem ekipy w tym roku będzie Robin Kraaikamp, który po przerwie powrócił do składu w trakcie minionego sezonu. On z kolei będzie startował w pucharze – Alpe Adria Cup.

  • Bardzo cieszę się, że dołączył do nas Marko – stwierdza Daniel Bukowski. - Znam się z nim od lat, kiedyś nawet reprezentowaliśmy barwy tego samego teamu, lubimy się i dobrze dogadujemy. To też, jakby nie patrzeć, znakomity, bardzo doświadczony zawodnik, którego stać na świetne wyniki. Na jego obecności zespół faktycznie bardzo dużo może zyskać. Ja też z pewnością osobiście będę korzystał z jego spostrzeżeń i rad. Niewątpliwe będziemy między sobą wymieniali wiele uwag. Motocykl jest dla nas nowy i dopiero zaczynamy się go uczyć, dlatego skupiamy się, ażeby jak najlepiej wykonać swoją robotę, na tym, żeby po prostu pojechać, najlepiej, jak tylko nas stać. O jakiś konkretnych wynikach nie myślimy, ale potencjał w motocyklu i zespole z pewnością drzemie naprawdę duży, mamy też świetne ogumienie Dunlopa, więc więc zobaczymy, co z tego wyjdzie. Oby tylko obyło się bez jakiś pechowych sytuacji.

 

Sponsorem tytularnymi zespołu w sezonie 2019 w dalszym ciągu będzie AF Motors Ducati Toruń. Głównymi partnerami teamu są Bank BGŻ BNP Paribas oraz marki Dunlop i Motul.

Scrambler Ducati

JESTEŚMY NA

Facebook Allegro

AF MOTORS
ul. Szosa Lubicka 141
87-100 Toruń
tel.: 56 654 70 09
fax.: 56 654 54 45
info@ducatitorun.pl

GODZINY OTWARCIA
poniedziałek: zamknięte
wt - pt. : 9:00 - 17:00
sobota: 9.00 - 16.00