Ducati nowy adres w Toruniu Ducati wyprzedaż rocznika 2017 Ducati wyprzedaż modeli testowych Ducati Multistrada 4 lata gwarancji Ducati Scrambler kredyt Ducati Toruń - promocja na ubrania gadżety Ducati Toruń - XDiavel Ducati Toruń - Scrambler Ducati Toruń - Scrambler Ducati Toruń - Scrambler Ducati Toruń Ducati Diavel Ducati salon Ducati serwis

O MARCE DUCATI

DUCATI – według wielu producent najbardziej pożądanych motocykli świata.

Początki przedsiębiorstwa z Bolonii sięgają 1926 roku. W pierwszym okresie swojej działalności była to firma typowo rodzinna. Ojcami marki są bowiem Bruno Cavalieri Ducati, Adriano Ducati i Marcello Ducati.

Marka dzięki wyrafinowanemu włoskiemu stylowi, który miał proste przełożenie na niezwykły design oraz nieprzeciętnym właściwościom jezdnym, szybko zdobyła rozgłos i szerokie uznanie nie tylko w słonecznej Italii, ale także daleko poza jej granicami. Konstruktorom w procesie tworzenia przyświecała głęboka pasja. Tak jest po dzień dzisiejszy. Ducati stało się jednym z symboli włoskiej najbardziej zaawansowanej myśli technologicznej. Charakterystyczną cechą silników tych maszyn jest rozrząd desmodromiczny, w którym za zamykanie zaworów nie odpowiada sprężyna, a dodatkowa krzywka. Rozwiązanie to zostało zastosowane po raz pierwszy w modelu 125 Desmo z 1968 roku.

Cecha rozrządu na tyle wyróżnia motocykle  Bolonii, że stowarzyszenia zrzeszające na całym świecie fanów marki noszą nazwę Desmo Owners Club’ów. DOC to przejawy niezwykłej więzi człowieka z maszyną i więzi międzyludzkich. Na całym świecie tych oficjalnie funkcjonujących jest już przeszło dwieście, a ich liczba z roku na roku ustawicznie rośnie. Szacuje się, że w licznych spotkaniach na torach i Desmo Meetingach odbywających się w atmosferze rodzinno-motoryzacyjnego święta uczestniczy łącznie aż 12 milionów ludzi z niemal całego globu!

Wyjątkowe jest bynajmniej każde Ducati. Odpowiada za to nie tylko ów desmodromiczny rozrząd, ale i cały szereg innych użytych rozwiązań, sprawiających, że w oczach konesera jest to pojazd absolutnie nietuzinkowy. Wśród tychże rozwiązań wymienić wypada chociażby stalową, kratownicową ramę, dwucylindrowy silnik w układzie L i niepowtarzalny, jeżący włos na skórze dźwięk tegoż motoru.

Ducati to także wspominany oryginalny włoski styl. Niektóre wersje to niemalże dzieła sztuki na kołach. Ponadczasowe linie nadwozia w połączeniu z topową jakością wykonania wyznaczają poziom trudny do osiągnięcia dla innych. Takie modele jak Superbike, Monster, Streetfighter, Hypermotard, Multistrada, czy Diavel wyznaczają standardy dla swojej klasy i są ikonami w świecie. Choćby wspomniany Diavel zdążył już stać się jeżdżącą legendą. Według wielu znawców na nowo zdefiniował pojęcie „power bike”.

W losy Ducati jako marki od dziesięcioleci wpisany jest wyczynowy sport motocyklowy, rywalizacja na najwyższym poziomie mistrzowskim. Maszyny włoskiego producenta absolutnie dominowały w ostatnich dwóch dekadach w Mistrzostwach Świata Superbike (World Superbike FIM). Od początku tego czempionatu (czyli 1988 roku) zawodnicy startujący na rumakach rodem z Bolonii aż 14-krotnie sięgali po indywidualne mistrzostwo globu. Do tego doszło 18 (!) tytułów mistrzowskich w kategorii producentów.

Ducati o sukcesy z powodzeniem walczy też w drugim z najbardziej prestiżowych cykli wyścigowych na świecie, czyli MotoGP. W 2007 roku australijski zawodnik Casey Stoner jeżdżący na Ducati GP7 Desmosedici zdobył mistrzostwo świata w tej królewskiej klasie. Z tej okazji wyprodukowano 1500 sztuk dopuszczonego do ruchu ulicznego motocykla Ducati Desmosedici RR. Pierwszy egzemplarz otrzymał hollywoodzki gwiazdor Tom Cruise.

Same maszyny z Bolonii również dumnie prezentowały się w kinowych superprodukcjach. Z udziałem Ducati 996 powstała legendarna scena pościgu w filmie „Matrix: Reaktywacja”, która chyba już na stałe zapisała się w historii kina akcji.

Ducati nie ma aspiracji być marką masową. Jej filozofia jest zupełnie inna. To motocykle absolutnej klasy premium. Maszyny z Bolonii dla wielu ludzi na całym świecie stały się motocyklowym synonimem doskonałości, obiektem masowego pożądania, wręcz motoryzacyjnymi dziełami sztuki. Dla większości są marzeniem, dla wybranych – celem.

Scrambler Ducati

JESTEŚMY NA

Facebook Allegro

AF MOTORS
ul. Szosa Lubicka 141
87-100 Toruń
tel.: 56 654 70 09
fax.: 56 654 54 45
info@ducatitorun.pl

GODZINY OTWARCIA
poniedziałek: zamknięte
wt - pt. : 9:00 - 17:00
sobota: 9.00 - 16.00